Dynamiczne oświetlenie do hodowli zwierząt

Oświetlenie do kurnika marki ONCE

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty światowego lidera branży oświetleniowej – marki ONCE by Signify. Produkty wyróżnia nie tylko wysoka jakość, ale także innowacyjne podejście do oświetlenia przestrzeni inwentarzowych. Receptury świetlne opracowane przez markę ONCE zostały oparte na najnowszej technologii LED i badaniach naukowych, aby zapewnić najlepsze parametry świetlne do hodowli drobiu. Odpowiednio dobrane światło pozwala poprawić dobrostan zwierząt, ale także zmaksymalizować produkcję. Receptury świetlne obejmują wszystkie elementy oświetlenia, które przynoszą korzyść zwierzętom. Wykorzystano w nich spektrum oparte na fotobiologii, które dostosowane jest do wszystkich etapów produkcji. Odpowiednio dobrana intensywność światła pozwala na osiągnięcie optymalnej wydajności świetlnej podczas cyklu produkcyjnego. Możliwość zastosowania harmonogramów pozwala na symulację naturalnego wschodu i zachodu słońca oraz sprawdzonego fotoperiodu.

Produkty marki ONCE do wyposażenia ferm drobiu

Produkty oświetleniowe marki ONCE do wyposażenia ferm drobiu dedykowane są hodowli brojlerów i niosek. W swoim portfolio marka posiada również rozwiązania dedykowane kurą rozpłodowym, młodym kurą oraz indykom. Rozwiązania zostały zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki hodowli i wymagań bytowych zwierząt. Innowacyjne podejście pozwoliło na stworzenie oświetlenia dynamicznego, które pozwala na odpowiednie dostosowanie widma i intensywności światła, czego rezultatem jest poprawa dobrostanu oraz silniejsze i zdrowsze zwierzęta.

Oświetlenie dla brojlerów

Dedykowane receptury świetlne dla brojlerów zapewniają zdrowy wzrost i minimalizują stres u kur. Odpowiednie oświetlenie wspiera rozwój mięśni i kości u młodych brojlerów. Szeroka gama produktów, od podstawowego światła białego przez połączone dynamiczne systemy oświetleniowe umożliwia wyhodowanie silnych i jednorodnych brojlerów przy zmniejszonym stresie i kontrolowanym ruchu. Rozwiązania te pozwalają zmniejszyć liczbę nieprawidłowości mięśniowych i uzyskać lepszą wytrzymałość kości. Jednym z rozwiązań dedykowanych do hodowli brojlerów jest receptura świetlna Junglite, w której połączone zostało zielone i niebieskie spektrum. Receptura pozwala na stymulację naturalnych zachowań brojlerów i zwiększenie ich aktywności, która pozytywnie wpływa na rozwój mięśni i kości.

Oświetlenie dla kur niosek

Zastosowanie odpowiedniego oświetlenie w hodowli kur niosek ma wpływ nie tylko na dobrostan, ale też na zwiększenie produkcji jaj. Oświetlenie odgrywa ważną rolę w rozwoju układu rozrodczego kur niosek, a regulowanie spektrum i intensywności światła pozwala zapewnić doskonałe warunki na każdym etapie produkcji jaj. Receptury świetlne dla kur niosek umożliwiają hodowlę zdrowych i silnych kur, jednocześnie redukując ich stres i wydziobywanie piór. Specjalna receptura DIM-TO-RED  pozwala zmaksymalizować produkcję jaj. Ulepszone czerwone światło pobudza produkcję neuropeptydów w podwzgórzu, które reguluje reprodukcję u kur niosek. Kontrast w intensywności i widmie uzyskane dzięki recepturze w całym systemie bezklatkowym zapobiega znoszeniu jaj na ściółce.  Dzięki przyciemnieniu wieczorem do czerwonego można również zwiększyć odczucie rytmu okołodobowego kury nioski, co zmniejsza stres.

Technologia NatureDynamics

NatureDynamics to połączony system oświetleniowy z możliwością regulacji spektralnej, zdolny do mieszania precyzyjnych widm świetlnych (czerwone, zielone i niebieskie dla brojlerów, lub czerwone, białe 3000K i niebieskie dla niosek). Za kontrolę systemu odpowiada bezprzewodowa sieć kratowa. Światła przypisywane są do kontrolera bramki i mogą być przydzielone do jednej z maksymalnie 16 stref. W każdej ze stref można zastosować inną recepturę świetlną. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na sterowanie systemem za pomocą urządzenia mobilnego.

Planowanie kurnika i odpowiedniego oświetlenia LED

Już w czasie planowania kurnika warto zadbać o dobór odpowiedniego oświetlenia. Jak wspomniano wcześniej odpowiednie oświetlenie ma znaczący wpływ na dobrostan zwierząt oraz wyniki produkcji. Nasi specjaliści pomogą Państwu zaplanować optymalne oświetlenie dla Państwa inwestycji. Na podstawie parametrów budynku sporządzą projekt oświetlenia, dzięki czemu każda z powierzchni zostanie optymalnie oświetlona. Na podstawie przygotowanego projektu nasi specjaliści przygotują ofertę, tak aby mogli Państwo wybrać dla siebie najlepsze rozwiązania.

Produkty marki ONCE pozwalają również na wykonanie modernizacjo oświetlenia z wykorzystaniem istniejącej instalacji. W portfoliu produktów znajdują się źródła światła pozwalające na wymianę jeden do jednego z tradycyjnych źródeł światła.

 

Skontaktuj się z nami


 

 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.raan-lighting.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.